У косметології плазмотерапія є однією з найсучасніших, нових методик. Вона є ін'єкційною процедурою, яка передбачає підшкірне введення плазми з власної крові пацієнта. У країнах Європи така процедура, як плазмотерапія шкіри, користується особливою популярністю, причому досить давно і там вона називається PRP-терапія.
Плазма, яка вводиться під шкіру, збагачена тромбоцитами, а вони вже, як відомо, містять фактори росту, які є відповідальними не тільки за згортання крові, але ще й за ріст, відновлення, оновлення молодих тканин. Звичайно ж, така процедура схожа на аутогемотерапію, яка передбачала взяття крові пацієнта з ліктьової вени та внутрішньом'язове її введення для безпечного імунного захисту організму. Ідея стимуляції відновлення потенціалу організму надалі переросла у плазмоліфтинг, і зараз він справді затребуваний та демонструє відмінні результати.
Як здійснюється плазмотерапія в косметології?
Для того, щоб зробити процедуру плазмотерапії, у пацієнтів з вени необхідно здійснити забір крові. Її поміщають у пробірку, спеціальним чином, обробляють у центрифузі, щоб підготувати плазму, наповнену тромбоцитами.
Компоненти, які в ній присутні, є деякими кров'яними тільцями, які забезпечують здатність крові згортатися, а також вони впливають на процеси відновлення людського організму. У складі плазми також є ферменти, вітаміни, гормони, які активують відновлення, регенерацію, омолодження. Техніка практично нічим не відрізняється від процедури біоревіталізації, коли препарати вводять мікроголками внутрішньо пид шкіру.
До переваг плазмотерапії шкіри можна віднести такі моменти:
● досконала безпека;
● відсутні ризики алергій;
● повна відсутність небезпечних наслідків для організму.
Плазма – це частина крові пацієнта, вона не є алергеном чи шкідливим чужорідним продуктом, відповідно, жодної небезпеки для організму вона не несе.
Кому може підійти косметологічна плазмотерапія? Така процедура ідеально підійде для пацієнтів із різними віковими змінами. Крім того, вона сприяє загальному поліпшенню шкіри, усуненню проблем з вугровим висипом. Вона дозволить покращити якість шкіри, відновити загальний тонус, отримати максимально рівний тон обличчя та його молодий, свіжий, здоровий вигляд. Також плазмотерапію активно використовують у таких ситуаціях:
● при мімічних, вікових зморшках;
● у разі присутності рубців, великих шрамів, розтяжок.
Крім того, таку процедуру часто рекомендують після лазерної терапії, хімічних пілінгів, завдяки чому можна знизити болючі відчуття, прискорити процес регенерації шкіри
Можна використовувати таку процедуру і для шкіри голови, оскільки плазма позитивно впливає на зростання клітин, покращує мікроциркуляцію у шкірі. Достатньо активно використовують плазмотерапію при лікуванні алопеції. Навіть якщо у вас немає активного випадіння волосся, облисіння, все одно можна пройти процедури плазмотерапії як профілактику порідіння, а також для покращення якості волосся.
Кому не варто записуватися на плазмотерапію у Києві?
Процедура плазмотерапії досить проста, коштує недорого, вона безпечна, але має певні протипоказання:
● герпес у найрізноманітніших проявах;
● інфекційні хвороби;
● менструація;
● наявність онкологічних хвороб;
● вагітність та лактація;
● прийом препаратів, які розріджують кров.
Крім того, така процедура не рекомендується за наявності невротичних чи психічних хвороб.
Якщо у вас немає жодних протипоказань і ви записалися на плазмотерапію, не забувайте про те, що надалі необхідно буде дотримуватися певних правил:
● після процедури необхідно оберігати шкіру від впливу УФ променів, води;
● не варто відвідувати найближчим часом сауну, басейн, солярій.
Дуже важливо з обережністю ставитись і до відвідування косметологів, масажистів протягом тижня після процедури. Якщо не бажаєте зіткнутися з низкою неприємних моментів, краще відмовитись від таких задоволень на 7-8 днів.
Багато людей говорять про те, що після процедури залишаються синці на шкірному покриві, але не варто нічого робити і особливо панікувати, оскільки це цілком природна реакція. Гематоми зазвичай самостійно проходять через 5-7 днів після плазмотерапії. Курс терапії зазвичай включає кілька процедур – 3-4. Їх проводять з інтервалом до 2 тижнів кілька разів на 12 місяців.
У будь-якому випадку щодо таких процедур необхідно консультуватися з досвідченими лікарями-косметологами. Тільки після огляду та консультації вони точно скажуть, чи варто вам записуватися на процедуру чи ні.